Wybór odpowiedniej pralki.

Jeżeli zdecydowaliśmy się na zakup nowej pralki, to poważnie powinniśmy się zastanowić jakich parametrów będziemy potrzebowali. W tym celu warto głębiej zastanowić się nad naszymi potrzebami. Pierwszym i najważniejszym z parametrów jest oczywiście wielkość bębna i to, jak wiele kilogramów odzieży możemy włożyć na jeden raz do naszej pralki. Standardem są pralki z jednorazowym wsadem około 6 kilogramów. Innym ważnym parametrem przy wyborze pralki automatycznej jest różnorodność programów piorących. Praktycznie wszystkie pralki mają podobne programy, jednak warto na to zwrócić uwagę, gdyż można trafić na okrojone wersje, które nie mają wbudowanych niektórych funkcji piorących.

Innym ważnym czynnikiem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę, jest sposób napełniania pralki. W sklepach znajdziemy pralki z górnym oraz przednim zasypem. Pierwsze pralki są zazwyczaj mniejsze, choć wielkość bębna mają porównywalny do pralek z przednim zasypem. Pierwszy rodzaj pralek świetnie nadaje się do niewielkich łazienek, gdzie każdy kawałek przestrzeni jest na wagę złota. Większe pralki przedniego zasypu możemy zastosować w większych łazienkach oraz np. w kuchni co jest coraz częściej spotykanym rozwiązaniem w naszych domach.

Kolejny ważny parametr naszej nowej pralki, to silnik i ilość obrotów, jakie generuje. Najczęściej montowane w naszych pralkach są silniki komutatorowe. Są to mało wydajne i dosyć awaryjne urządzenia, które wymagają częstych napraw. Droższe i bardziej wytrzymałe silniki indukcyjne stosowane są w droższych i wyższych modelach pralek i generują nawet 1800 obrotów na minutę, co jest bardzo dobrym wynikiem pozwalającym na szybkie pranie i wirowanie odzieży.

Ostatnim i chyba najmniej ważnym elementem, jaki ma wpływ na naszą decyzję, jest kolor pralki. Dawniej wszystkie pralki były produkowane w kolorze białym. Obecnie znajdziemy automaty w przeróżnych kolorach dostosowanych do wystroju domu lub łazienki.

Zobacz także

Pomysł na biznes – pralnia.

Prosty biznes.

Urządzenia, które przydadzą się nam w domu.

Czyszczenie pralki automatycznej.

O nas

Na naszej stronie znajdziesz porady dotyczące otwierania pralni oraz ciekawostki o tym jak łatwiej wyprać ubrania. Poza tym również ciekawostki o poliuretanach.

Zaprzyjaźniona firma

czy pralnia chemiczna może być ekologiczna