Farby z dodatkiem poliuretanu.

Poliuretan należy do tworzyw sztucznych o najszerszym zastosowaniu. Nie dziwi więc już nikogo fakt, że znaleźć go możemy praktycznie w każdym sprzęcie i urządzeniu domowym, jakie posiadamy. Każdy samochód wyposażony jest w fotele napełnione pianką poliuretanową, która pozwala na komfortową podróż nawet w najdalsze zakątki świata. Poliuretan sprawdza się także w budownictwie. Dzięki bardzo dobrym właściwościom izolacyjnym stosowany jest jako docieplenie budynków nie tylko mieszkalnych, ale także fabryk i budynków gospodarczych na całym świecie. Coraz częściej mówi się także o całych konstrukcjach wykonanych właśnie z tego tworzywa sztucznego.

W sklepach znaleźć możemy także farby z dodatkiem lub na bazie poliuretanu. Zazwyczaj są to farby jednoskładnikowe lub do bardziej zaawansowanych zastosowań farby dwuskładnikowe. Dzięki odpowiednio skomponowanej składzie farby na bazie polietylenu oraz różnego rodzaju żywic uzyskują bardzo ciekawe właściwości zabezpieczające. Nie łuszczą się nawet po wielu latach od pomalowania oraz przez długi czasu utrzymują swój kolor. Farby poliuretanowe charakteryzują się bardzo dużą odpornością na działanie czynników atmosferycznych oraz bardzo łatwą w zmywaniu powierzchnią. Dzięki temu znajdują zastosowanie w miejscach narażonych na różne czynniki zewnętrzne oraz miejscach, w których należy zachować odpowiednią czystość.

Stosowane w wielu dziedzinach farby jednoskładnikowe z dodatkiem poliuretanu utwardzają się bardzo szybko dzięki wilgoci zawartej w powietrzu. Tego typu farby możemy zastosować w dowolnym celu m.in. jako zabezpieczenie przed korozją, mrozem, wilgocią lub jako farby dekoracyjne.

Jak zapewne zauważyliście, polietylen wykorzystywany jest do coraz większej ilości produktów. Nie bez znaczenia jest w tym jego bardzo szeroka paleta właściwości. Z tego materiału możemy otrzymać praktycznie każdy możliwy kształt oraz dowolną konsystencję i sprężystość. Jest to materiał przyszłości, który wyprze w niedługim czasie mniej zaawansowane materiały.
 

Zobacz także

Czym jest Clean Room?

Co to są poliuretany?

Krążki oraz pierścienie poliuretanowe.

Koła i rolki poliuretanowe.

Poliuretan oraz listwy poliuretanowe

O nas

Na naszej stronie znajdziesz porady dotyczące otwierania pralni oraz ciekawostki o tym jak łatwiej wyprać ubrania. Poza tym również ciekawostki o poliuretanach.

Zaprzyjaźniona firma

czy pralnia chemiczna może być ekologiczna